Opinie o Nas
 
 

Roundup Koncentrat Flex Ogród 1000ml


  • Cena netto: 48,15 zł
    52,00 zł
  • Niedostępny
  • szt.

Monsanto Roundup Flex Ogród 1000ml

Roundup Flex Ogród - herbicyd totalny

Środek chwastobójczy zwalczający wszystkie rodzaje chwastów.

DAWKOWANIE:

30ml środka w 1 l wody/30 m2

Środek w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (rocznych i wieloletnich) wiosną na polach przed siewem lub sadzeniem roślin uprawnych, wiosną po siewie, a przed wschodami kukurydzy i cebuli, przed zbiorem pszenicy ozimej i rzepaku ozimego, na ścierniskach, w uprawie jabłoni, czarnej porzeczki, na użytkach zielonych (łąkach), w leśnych szkółkach sosny, a także do likwidacji ugorów i odłogów, przygotowania gleby pod szkółki i uprawy leśne oraz do desykacji pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.

DZIAŁANIE NA CHWASTY:

Roundup Flex Ogród jest herbicydem dolistnym o działaniu systemicznym. Pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się w całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju w ciągu 1 doby a następnie ich zamieranie.

Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

KORZYŚCI:

Wyższa koncentracja 120 g/l glifosatu

Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach.

Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie i posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin (art. 25 ust.3 pkt 5 Dz.U. z 2020r. poz. 2097).