Opinie o Nas
 
 

Pomidor gruntowy karłowy Hector 100mg Vilmorin


  • Cena netto: 7,41 zł
    8,00 zł
  • Niedostępny
  • szt.

Jedna z najciekawszych odmian pomidora gruntowego, która wyróżnia się bardzo dużą plennością oraz wysoką odpornością na choroby grzybowe.

Owoce tej odmiany pomidora są duże i słodkie, bardzo smaczne i dość twarde, co jest zaletą w przypadku transportowania lub dłuższego przechowywania. Owoce nie rozpadają się.

Jest to znakomita odmiana na różnego rodzaju przeciery i sosy. Można z owoców tej odmiany pomidora wykonywać znakomite soki oraz dodawać owoce po uprzednim pokrojeniu do różnego rodzaju sałatek lub stosować jako dodatek do mozzarelli.

Nasiona pomidora odmiany Hector F1 wysiewa się już na początku marca do ciepłego inspektu. Idealna temperatura do skiełkowania to 18oC. Na początku maja należy przesadzić lub przepikować gotowe sadzonki. Sadzimy na miejsca stałe po ostatnich przymrozkach. Smaczne i soczyste pomidory możemy zbierać już na początku sierpnia a okres zbiorów trwa do końca września.

Jest to karłowa odmiana pomidora gruntowego, nie wymaga solidnych podpór. Ponieważ owoce tej odmiany są stosunkowo duże może zajść potrzeba posadzenia roślin przy palikach.

W pobliży pomidorów wysiej aksamitkę i nasturcję. Te rośliny są naturalnymi odstraszaczami mszyc.

Nazwa: łacińskaLycopersicon esculentum

Wielkość warzyw / owoców220 g

Docelowa wysokość (w cm) 150

Termin wysiewu: IV - V

Termin zbioru: VIII - IX

Miejsce uprawy: Grunt

Stanowisko: Słońce

Głębokość wysiewu (w cm) 0,5

Rozstaw wysiewu (w cm) 60 x 60

Typ zbioru: Średnio wczesny

Typ rośliny: Jednoroczna

 

Kod producenta: 5907617320437