Opinie o Nas
 
 

Nemycel phorid fly biologiczne zwalczanie larw zadrowatych op. 250mln

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 3212316544476
 • Producent: E nema GmbH
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Historia ceny
 • Zamów telefonicznie: +48606614833

 • Cena netto: 157,41 zł
  170,00 zł
 • szt.

Nemycel - biologiczne zwalczanie larw zadrowatych op. 250mln

Larwy Phorid ( Megaselia halterata ) żywią się grzybnią, więc dorosłe muchy nie są przyciągane do kompostu, dopóki nie zostaną dziobione w celu złożenia jaj. Larwy są białe, o długości od 1 do 6 mm, przysadziste na jednym końcu i spiczaste na drugim. Żywią się rosnącą grzybnią grzybów, ale rzadko samymi owocnikami. Można je odróżnić od larw sciarid po braku czarnej głowy i szybciej rozwijają się w poczwarkę. Dorosłe forydy działają jako wektor dla suchej bańki ( Verticillium fungicola ). 75 much na m2 może już spowodować wybuch tej choroby.

Larwy Phorid można skutecznie zwalczać za pomocą nicieni nemycel® phorid fly .

Warunki stosowania
W momencie stosowania w kompoście powinny znajdować się larwy lub dorosłe nicienie, aby nicienie mogły się namnażać w owadach. Nicienie są skuteczne w temperaturach kompostu do 30°C (86°F). W wyższych temperaturach skuteczność nicieni spada. Nicienie działają najlepiej w podłożach o zawartości wody 70%.

 

Aplikacja

Mucha nemycel® Phorid rozpuszcza się w wodzie, tworząc zawiesinę, którą można łatwo nakładać na rośliny. Wszystkie ekrany muszą zostać usunięte. Stosować dysze o średnicy co najmniej 0,8 mm. Ciśnienie nie powinno przekraczać 5 barów (80 psi).

 

Dawkowanie

1,6 miliona nicieni na 1m2 (250 milionów na 150 m2) podczas stosowania zarodników lub bezpośrednio po nim. Nie później niż drugiego dnia należy zastosować nemycel® Phorid Fly . Powtórz aplikację z pierwszym nawadnianiem przy pierwszym kwitnieniu 18 - 20 dni po aplikacji.

 

Zgodność

Muchy nemycel® phorid można mieszać w produktami takimi jak Sporgon lub Vivando.

Podchloryn sodu w stężeniu 0,05% nie działa.

Chlor do 50 mg na litr wody nie ma wpływu.

Nadtlenek wodoru należy stosować 3 dni przed lub po aplikacji Nemycel.