Opinie o Nas
 
 

Biały Płaszcz Wielosezonowa Ochrona Drzew - Wapno na 5 Lat 1.5 kg

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 5908276040766
 • Producent: ADW
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h Zadzwoń 606 614 833
 • Historia ceny

 • Cena netto: 47,97 zł
  59,00 zł
 • szt.

Biały Płaszcz Wielosezonowa Ochrona Drzew - Wapno na 5 Lat 1.5 kg

 • 1 x Malujesz do 5 lat Ochrony
 • Biały Płaszcz - skuteczna ochrona pni drzew

Od dawna stosowanym zabiegiem ochrony pni drzew przed pionowym pękaniem kory jest ich bielenie mlekiem wapiennym bądź farbą emulsyjną. Stosowanie tych preparatów jest na ogół nietrwałe, a zabieg należy powtarzać. Znacznie skuteczniejszą i trwalszą metodą zabezpieczenia jest pomalowanie pni BIAŁYM
PŁASZCZEM - nowoczesnym preparatem chroniącym pnie drzew przed niszczącym działaniem zmiennych czynników atmosferycznych.

 • BIAŁY PŁASZCZ to produkt pochodzenia naturalnego.

Składniki BIAŁEGO PŁASZCZA
powodują zwiększoną przyczepność preparatu do konarów i pni drzew. Pomimo tego, że środek jest wodnym roztworem nie ulega on zmywaniu przez deszcz, co często zdarza się przy stosowaniu mleka wapiennego.

 • Dzięki takim właściwościom jednokrotne zastosowanie BIAŁEGO PŁASZCZA zastępuje kilkukrotne stosowanie mleka wapiennego. 
 • Powłoka BIAŁEGO PŁASZCZA jest niezwykle trwała – utrzymuje się na pniu drzew nawet do 5 lat, „rosnąc” razem z drzewem.
 • Stosowanie BIAŁEGO PŁASZCZA zastępuje 5 do 10 zabiegów wykonywanych tradycyjnymi środkami i przynosi duże korzyści ekonomiczne.

BIAŁY PŁASZCZ – jak i kiedy stosować ?

Ochronę przed podłużnymi pęknięciami pni i konarów powstającymi w zimie zapewni nam późno jesienne i wczesno zimowe zastosowanie preparatu. Zabiegi można rozpocząć przed pojawieniem się słonecznych zimowych dni i niższych temperatur nocą.

 • Optymalny termin rozpoczęcia stosowania preparatu do ochrony przed zimowymi uszkodzeniami to czas kiedy temperatury nie spadają poniżej 5°C. Zabieg można wykonać praktycznie w każdym czasie tak, aby naniesiony na korę drzew BIAŁY PŁASZCZ wysechł.
 • Może to być jesienią – wtedy zabezpieczamy drzewa przed uszkodzeniami zimowymi,
 • lub w okresie wiosenno-letnim - wtedy zabezpieczamy drzewa przed niespodziewanymi przymrozkami wiosennymi i na czas wysokich temperatur w lecie.
 • Przed naniesieniem preparatu należy koniecznie oczyścić pnie i gałęzie drzew z luźnej kory, porostów, mchu i glonów.
 • Można to zrobić np. przy pomocy drucianej szczotki.
 • BIAŁY PŁASZCZ nanosimy na pnie za pomocą pędzla lub specjalnego pistoletu malarskiego (tynkarskiego) do cieczy gęstych, zwracając uwagę na dokładne naniesienie preparatu na stronie południowej pni i konarów.
 • Szczególną ochroną należy otoczyć drzewa młode o gładkiej i ciemnej korze, gdyż to one właśnie są szczególnie narażone na działanie intensywnego promieniowania słonecznego.

 

Niebezpieczne uszkodzenia pni drzew w zimie:

W okresie zimy występują duże wahania temperatury powietrza pomiędzy dniem a nocą. W dzień, od strony południowej i południowo - zachodniej pnie i grube konary drzew są silnie nagrzewane przez słońce w przeciwieństwie do strony północnej, a po zachodzie słońca nagrzana kora i drewno szybko się ochładza. Woda, która w ciągu dnia zaczęła krążyć w komórkach drewna, w nocy zamarza, a tkanki pękają wzdłuż pnia i grubych konarów. Przez pęknięcia wnikają chorobotwórcze bakterie i grzyby, które prowadzą do zamierania i rozkładu tkanek drewna. Poza pęknięciami pnia często pojawiają się rany zgorzelinowe, czyli uszkodzona kora, która zmienia barwę i pęka odsłaniając drewno. Drzewa uszkodzone w czasie zimy są bardzo osłabione, w ostateczności mogą zamierać.

 

BIAŁY PŁASZCZ chroni nie tylko zimą !

Intensywny, biały kolor preparatu powoduje silne odbijanie promieni słonecznych. Dzięki temu w czasie lata i słonecznych dni, pnie i konary drzew pokryte BIAŁYM
PŁASZCZEM nie nagrzewają się tak mocno. W niezabezpieczonych pniach, pod korą pomiędzy łykiem a drewnem temperatura tkanki twórczej - miazgi (kambium) może dochodzić nawet do 45°C. Tak wysoka temperatura powoduje znaczne uszkodzenia objawiające się oparzelizną prowadzącą do zamierania kory.

 

BIAŁY PŁASZCZ – skuteczna i przyjazna ochrona !

Dokładne pokrycie preparatem chroni pnie i konary drzew przed warunkami atmosferycznymi latem, a w szczególności zimą. Jednokrotne zastosowanie wystarcza
na kilka sezonów. Ponadto środek jest przyjazny dla fauny zamieszkującej korę drzew – nie zniszczy fauny pożytecznej, ale nie spowoduje również zlikwidowania zimujących szkodników. Do zwalczania szkodników wczesną wiosną należy zastosować preparat oparty o naturalne składniki – EMULPAR’ 940 EC.

 

BIAŁY PŁASZCZ można stosować na wszystkie zagrożone gatunki drzew !

BIAŁY PŁASZCZ możemy stosować na wszystkie drzewa owocowe, a szczególnie na te najbardziej zagrożone, czyli czereśnie, grusze, jabłonie śliwy.
BIAŁY PŁASZCZ może być stosowany zarówno w sadach, jak i w uprawie amatorskiej na działkach, w ogrodach przydomowych. BIAŁY PŁASZCZ ochroni także drzewa liściaste, szczególnie te o wysokich pniach – buki, dęby, lipy, wiązy i inne. Może być stosowany w parkach, na skwerach, w alejach wzdłuż dróg i autostrad.