Opinie o Nas
 
 

2 X Grzybnia do Rozkładu Pni PG Poszwald Eko do Drzew 0,6

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 159875
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Historia ceny
 • Stara cena: 45,00 zł
  Cena netto: 40,73 zł
  43,99 zł
 • szt.

2 X Pg-Poszwald Eko grzybnia do rozkładu pni drzew 0,6 L

Żywa grzybnia do rozkładu pni drzew

Proponowany środek do usuwania pni drzew to świetny sposób, aby szybko i skutecznie pozbyć się zalegających w naszym ogrodzie pni ściętych drzew. Jest to bezpieczny i profesjonalny preparat, z powodzeniem stosowany przez leśników, którzy w ten sposób oczyszczają las i przygotowują miejsca pod nasadzenia nowych drzew. Świetnie sprawdza się na działce i w ogrodzie, gdzie warunki nie pozwalają na mechaniczne wycięcie i pozbycie się karpy po ściętym drzewie.


Preparat do usuwania korzeni wyciętych drzew

Oferowany w naszym sklepie internetowym preparat do usuwania korzeni wyciętych drzew składa się wyłącznie z naturalnych składników. W jego składzie znajduje się żywy organizm Żylica olbrzymia, który powoduje rozkład i kompostowanie pozostałości po ściętym drzewie. Po zaszczepieniu grzybnia wnika w głąb drewna, które z czasem ulega rozłożeniu. Doświadczenia pokazują, iż jedynie pnie świerkowe nie są zbyt chętnie rozkładane przez Peniophora gigantea. Ważne jest, by pień nie był pozbawiony wilgoci, gdyż grzybnia, jako żywy organizm, potrzebuje jej do życia i rozwoju. Czas rozkładu pni i gałęzi wynosi od pół roku do nawet trzech lat i uzależniony jest od warunków pogodowych, wilgotności pnia, twardości drewna, średnicy pnia oraz odpowiedniej aplikacji preparatu.


Jak usunąć ścięty pień drzewa

Stosowanie i aplikacja preparatu:

• 2 X grzybnia do rozkładu pni drzew

Czoło pnia ponacinać piłą lub siekierą. Otrzymaną ciecz roboczą rozprowadzić na powierzchni pnia. Zabezpieczyć pień przed utratą wilgotności nakładając 5 centymetrową warstwę ziemi, ściółki leśnej, trocin lub owinąć folią perforowaną.

 


Grzybnia do usuwania pni drzew, wystarcza nawet na 5 pniaków o średnicy 30 cm.