Opinie o Nas
do góry

Kategorie

Zamgławiacz TL 1 - dyszowy

544
Producent: EKO-MET
Waga: 0.5 kg
Dostępność:
Dostępny na magazynie
 • Dostawa od: 9,99 zł
Cena brutto:
210,00 zł
Cena netto: 170,73 zł
szt.

Zamgławiacz TL 1 -dyszowy

Zamgławiacz TL jest urządzeniem służącym do przeprowadzania zabiegów zamgławiania w pomieszczeniach zamkniętych.
Mgła w nim wytwarzana jest poprzez rozbicie cieczy silnym strumieniem powietrza. Zbudowany jest z zespołów dysz, połączonych korpusem, do którego doprowadzone jest sprężone powietrze. Wytwarzanie mgły odbywa się poprzez doprowadzenie preparatu wraz z nośnikiem do otwartej dyszy o bardzo wysokiej prędkości przepływu powietrza. Źródłem sprężonego powietrza jest agregat sprężarkowy ogólnego stosowania (Minimalna wydajność agregatu do prawidłowej pracy wynosi 200l/min. Ciśnienie wylotowe powinno mieć 3-4 bar).


Zamgławiacz TL wyposażony jest w przewód doprowadzający powietrze do zbiornika na preparat. Poprzez regulowany przepływ powietrza do zbiornika, zawarte w cieczy roboczej składniki są mieszane w sposób ciągły, co pozwala utrzymać jednorodność cieczy. Jest to szczególnie ważne przy stosowaniu preparatów proszkowych, gdyż sprawia, że dysze rozpylające mogą pracować prawidłowo (nie zapychają się). Zaletą zamgławiacza TL jest łatwy montaż dysz zamgławiających wewnątrz pomieszczenia i ich duży zasięg działania. Pojedyncze urządzenie, w skład którego wchodzą dwie, skierowane w przeciwnych kierunkach dysze, wystarcza na efektywne zamgławianie 300 m2 pomieszczenia. Dzięki możliwości stałego zamontowania zamgławiaczy wewnątrz obiektu całkowicie unika się kontaktu z toksyczną mgłą, ponieważ zamgławianie można przeprowadzić z zewnątrz pomieszczenia, doprowadzając jedynie sprężone powietrze z agregatu sprężarkowego.

Prawidłowo wyregulowany rozpylacz wydmuchuje ok. 0,5 l cieczy w czasie nie krótszym niż 15 minut. Zaletą zamgłwiacza jest sposób wytwarzania mgły: mgła powstająca w dyszach systemu osiąga wielkość kropli od 5 - 60 mikrometrów.
Tak drobna kropla sprawia, że mgła unosi się w powietrzu, w przeciwieństwie do innych systemów, w których osiadająca na kapeluszach grzybów woda powoduje ich odbarwienie, a w związku z tym obniżenie walorów użytkowych.

SYSTEM UTRZYMANIA KLIMATU można rozbudowywać sekwencyjnie, co jest istotne w przypadku powstawania nowych obiektów produkcyjnych, przy niewielkich kosztach dodatkowych.

Spośród tego typu urządzeń istniejących na rynku, wyróżnia się:

 • niezawodnością działania (zbudowane jest z metali kolorowych: mosiądzu, aluminium i stali kwasoodpornych).
 • niewielkimi gabarytami i tonażem - co jest istotne w przypadku rękawów foliowych w uprawie pieczarek
 • bezobsługowym działaniem ( w procesie rozpylania zimnej mgły ze środków chemicznych nie bierze udziału człowiek)
 • skutecznością dotarcia rozpylanego preparatu w każde miejsce szklarni czy tunelu foliowego (mgła wytwarzana przez urządzenie jest tak drobna, że dociera nie tylko do łodygi i pod spód liścia rośliny, ale "przylepia" się również do konstrukcji pomieszczenia produkcyjnego, co jest ważne zwłaszcza w przypadku zwalczania chorób grzybowych, w pieczarkarniach znakomicie sprawdziła się w zwalczaniu różnych gatunków muchówek)
 • sprawnością działania przy rozprowadzaniu wszystkich rodzajów środków ochrony zarówno proszkowych, jak i emulsyjnych itp.
 • skuteczną obsługą przez jedno urządzenie powierzchni 300 m2 powierzchni, kubatury do 1000 m3

Wytwornica mgły zimnej "TL" służy nie tylko do przeprowadzania zabiegów dezynfekcji, dezynsekcji, ale także do podniesienia wilgotności w pomieszczeniach produkcyjnych i laboratoryjnych. Urządzenie to znalazło także zastosowanie w produkcji grzybów. Zamontowane pojedynczo na zbiorniku samonapełniającym może służyć zarówno do dezynfekcji i odkażania, jak i do podnoszenia wilgotności powietrza.

Zamgławiacz "TL" ma zastosowanie w:

 • szklarniach
 • tunelach
 • palmiarniach
 • oranżeriach
 • pieczarkarniach
 • tkalniach, dziewiarniach, przędzalniach
 • drukarniach
 • innych obiektach produkcyjnych

Do dezynfekcji przy zamgławianiu polecamy Armex, Anthium Dioxide lub Virocid

 


 

Dostawa

Zobacz nasze aukcje na

Porównaj nasze ceny w serwisach

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed użyciem przeczytaj etykietę oraz opis działania produktu. Środki ochrony roślin do użytku profesjonalnego mogą być nabyte tylko i wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w ustawie o środkach ochrony roślin. Niespełnienie powyższych warunków jest złamaniem regulaminu sklepu. Informacje o stosowaniu produktów aktualizowane są raz w roku, dlatego rekomendowane jest zapoznanie się z ich etykietą.

ZROZUMIAŁEM