Opinie o Nas


 

Saletra amonowa 25kg

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 89789798798798
 • Producent: Puławy
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
  Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • Dostawa od: 13,99 zł

 • Cena netto: 43,52 zł
  47,00 zł
 • szt.

Saletra Amonowa 25kg

34%N

opakowanie: 25kg

Rodzaj nawozu: wiosenno-letni

Formulacja: granulowany

Przeznaczenie: uniwersalny

Wydajność: 200-380 m2

Mistrzowski Nawóz który wzmocni twój trawnik w szybkim czasie!

Mistrzowski Nawóz który wzmocni twój trawnik w szybkim czasie!

To najbardziej uniwersalny nawóz azotowy – pod wszystkie rośliny i na wszystkich glebach. Rozpuszczalna w wodzie saletra działa szybko, dostarczając roślinom azot i magnez. Azot występuje w dwóch formach: szybko działającej (azotanowej) oraz uwalnianej w dłuższym okresie po wysiewie (amonowej). Taki układ zapewnia maksymalne zaopatrzenie roślin w azot, niezależnie od warunków glebowych i technologii upraw. Wzbogacenie saletry magnezem – pierwiastkiem niezbędnym do wzrostu i rozwoju roślin – sprzyja budowie tkanek i przemianie materii. Aby zapewnić optymalną skuteczność na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych, saletrę amonową zaleca się wymieszać z glebą.

Zalety saletry amonowej:

• wpływa na poprawę wielkości i jakości plonu (wypełnienie ziarna, przedłużenie okresu wegetacji, wzrost masy nadziemnej części rośliny),

• zwiększa zawartość i jakość aminokwasów oraz białek w roślinie, a także polepsza wartość technologiczną plonów.

 
 

Zalety produktu

 • Jest najpopularniejszym w Polsce jednoskładnikowym nawozem azotowym.
 • Zawiera najwyższą zawartość azotu w grupie nawozów saletrzano-amonowych.
 • Jest nawozem uniwersalnym, stosowanym do wszystkich roślin i rodzajów gleb, przedsiewnie i pogłównie.
 • Posiada dwie efektywne formy azotu: natychmiast działającą azotanową i powoli uwalnianą, amonową. Bardzo szybko przenika do gleby przy stosowaniu pogłównym.
 • Zawiera dodatkowo magnez.
 • Jest w 100% zabezpieczona przed zbrylaniem, co gwarantuje jej sypkość.
 • Jednorodna granulacja nawozu umożliwia równomierny wysiew na polu do 33 m.
 

UWAGA BARDZO WAŻNE!

Dokonując zakupu powyższego produktu, kupujący deklaruje, że produkt ten wraz z zawartą w nim substancją/mieszaniną będzie stosowany wyłącznie w celu zgodnym z prawem oraz jeśli przekaże produkt innemu nabywcy, otrzyma od niego podobne oświadczenie dotyczące stosowania produktu, co wiąże się z poszanowaniem ograniczeń ustanowionych w rozporządzeniu (UE) 2019/1148 dotyczących udostępniania prekursorów materiałów wybuchowych przeciętnym użytkownikom. Ponadto, kupujący upoważnia sprzedającego do udostępniania jego danych w przypadku ewentualnej kontroli.

 • Prekursor materiałów wybuchowych podlegający ograniczeniom: Azotan Amonu
 • Stężenie: >16%[m/m] azotu poch. z azotanu amonu

Saletra amonowa 25 kg

Bogata w azot oraz magnez, saletra amonowa marki Anwil stanowi niezbędnik każdego ogrodnika. To niezwykle uniwersalny, wiosenno-letni nawóz, który można zastosować na wszystkie rośliny i na różne rodzaje gleby. Zawarte w produkcie składniki odżywcze wzmacniają roślinę, poprawiają jej kondycję i zapewniają zdrowy rozwój. Saletra amonowa na trawnik ma postać granulowaną, która rozpuszcza się w wodzie. Zalety stosowania tego nawozu doceni każdy ogrodnik oraz hodowca roślin – produkt ma korzystny wpływ na wielkość oraz jakość plonów, wydłuża okres wegetacji oraz zwiększa masę części nadziemnej rośliny. Dodatkowo używanie saletry amonowej podnosi zawartość aminokwasów oraz białek, tym samym zwiększając wartość technologiczną roślin. W celu zapewnienia odpowiedniej skuteczności, na glebach alkalicznych i świeżo wapnowanych zalecane jest wymieszanie saletry z glebą.

Zalety stosowania saletry amonowej

Saletra amonowa posiada dwie efektywnie działające formy azotu – azotanową, która jest uwalniania natychmiast, a także amonową, która uwalnia się stopniowo, zapewniając długotrwałe działanie. Całkowita zawartość azotu wynosi 34% (17% azot azotanowy i 17% azot amonowy) Ponadto nawóz jest wzbogacony magnezem (w ilości 0,2%), który wspiera budowę tkanek i poprawia kondycję rośliny. Saletra amonowa może być stosowana przedsiewnie i pogłównie. Jest wyjątkowo uniwersalnym produktem i można ją używać do różnych roślin. Znakomicie sprawdzi się np. do wzmocnienia trawnika oraz do podniesienia jakości plonów. Nawóz jest doskonale zabezpieczony przed zbrylaniem. Wydajność produktu to około 200-380m2, dzięki czemu nadaje się on nawet do dużych trawników. Z powodzeniem można go polecić amatorskim ogrodnikom, jak również profesjonalistom. Saletra amonowa 25kg marki Anwil to sprawdzony produkt, który cieszy się zaufaniem szerokiego grona klientów.

Zadbaj o swoje uprawy z wysokiej jakości saletrą amonową

Stosowanie odpowiednich nawozów to ważny element pielęgnacji swoich upraw. Saletra amonowa dostarcza roślinom niezbędny do ich wzrostu azot w dwóch formach oraz magnez. Jest to produkt, który przyda się w każdym ogrodzie, jak również w profesjonalnych hodowlach roślin. Jeśli zależy Ci na tym, aby wzmocnić swoje rośliny lub poprawić wygląd trawnika, saletra amonowa Anwil to właściwy wybór.