Opinie o Nas


 

Gorczyca na poplon 1kg dobrej jakości

  • Dodaj recenzję:
  • Kod towaru: 4785464645542
  • Dostępność: Dostępny na magazynie
    Czas realizacji: Wysyłka w 24h
  • Dostawa od: 12,99 zł

  • Cena netto: 3,70 zł
    4,00 zł
  • kg

Gorczyca biała na poplon dobrej jakości

 

Gorczyca biała należy do rodziny krzyżowych, jest gatunkiem jednorocznym, o korzeniu palowym.  Jako roślina poplonowa potrafi wprowadzić do gleby dużo masy organicznej. Obecnie wyhodowane odmiany posiadają właściwości mątwikobójcze, zmniejszając w istotny sposób liczebność populacji mątwika w glebie. Gorczyca najlepiej udaje się na glebach piaszczysto gliniastych, bogatych w wapń, o odczynie obojętnym lub zbliżonym do obojętnego.

Zieloną masę można wykorzystać już po okresie od 50 do 70 dni od zasiewu przy niskich nakładach poniesionych do jej wyprodukowania. Dobrze rozwinięta gorczyca zaorana jako zielony nawóz może zastąpić około 20 ton obornika, co jest bardzo istotne w gospodarstwach w których nie ma produkcji zwierzęcej i nie wprowadza się go do gleby obornika.

Gorczyca uprawiana jako poplon po zbożach oprócz dostarczenia glebie substancji organicznej pełni bardzo ważną role jako roślina fitosanitarna, ponieważ zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób i szkodników.

 

Gorczyca może być uprawiana w czystym siewie, jak również z roślinami towarzyszącymi do których należą: facelia, gryka, facelia z gryką. Rośliny te idealnie pasują do siebie gdyż mają bardzo podobne wymagania klimatyczno-glebowe, mają podobne tempo wzrostu i wymagania agrotechniczne.

Najlepsze warunki do szybkiego wzrostu gorczycy to odpowiednia ilość opadów i umiarkowane temperatury (raczej chłodno) w sierpniu i wrześniu.

Cena za 1kg