Opinie o Nas

 

Aquael Pompa Fontannowa PFN 500 nr kat.109433

 • Dodaj recenzję:
 • Kod towaru: 59055461133418
 • Producent: Aquael
 • Dostępność: Dostępny na magazynie
 • Historia ceny
 • Stara cena: 55,00 zł
  Cena netto: 64,23 zł
  79,00 zł
 • szt.

Aquael Pompa Fontannowa PFN 500 nr kat.109433

Pompa fontannowa PFN 500 jest przeznaczona do pompowania i filtrowania wody w fontannach, kaskadach, oczkach wodnych, stawach ogrodowych i basenach przydomowych.

Urządzenie posiada niewielkie wymiary i jest przede wszystkim bardzo wydajne. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika sprawiających, że straty wydajności zredukowano do minimum. Co więcej, to ostatnie rozwiązanie umożliwia również pracę pompy poza wodą (jest ona całkowicie szczelna) oraz wpływa na dużą wysokość podnoszenia, umożliwiając stosowanie nowych pomp również jako pomp obiegowych.

Pompa jest wyposażona w płynny system regulacji wydajności za pomocą ergonomicznego pokrętła znajdującego się na dyszy wylotowej. Duży prefiltr gąbkowy chroni wirnik pompy przed zanieczyszczeniami dzięki czemu nie wymaga ona częstego czyszczenia.

Konserwacja:
Wystarczy raz w miesiącu przeczyścić gniazdo wirnikowe. Aby zapobiegać spadkom wydajności pompy, należy oczyszczać wkład filtracyjny, płucząc go w wodzie pobranej ze stawu, co nie niszczy flory bakteryjnej w gąbce i przeciwdziała obniżaniu wydajności filtracji biologicznej. Częstość płukania wkładu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody i należy je przeprowadzać przy wyraźnym spadku wydajności pompki.

Środki bezpieczeństwa:
Pompa została wykonana zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do sieci elektrycznej pompę można przyłączyć tylko przez gniazdo wtyczkowe z kontaktem ochronnym. Wtyczka powinna być przyłączona do gniazda sieciowego, znajdującego się w suchym miejscu. Przed każdą operacją związaną z obsługą pompy - montaż, czyszczenie, należy wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazda. 

Dodatkowe akcesoria:
Do rozszerzenia możliwości pompy można zastosować zestawy dysz fontannowych KR-1.

Producent Aquael
Typ Pompa fontannowa
Napięcie
230/50 V/Hz
Moc
4,4 W
Max. Wydahność
500 l/h
Max. wys. słupa wody
70 cm
 
Max. głębokość zanurzenia
80 cm
 
Klasa wodoszczelności
IPX8
 
Długość przewodu
1,5 m
Wymiary produktu
bez opakowania [cm]
100x200x320